وبینار «قیام برای تربیت | انسان‌سازی در نظر و عمل علامه کرباسچیان»

تاریخ ایجاد: ۱۴۰۲/۱۲/۸

تعداد بازدید:۴

وبینار «قیام برای تربیت | انسان‌سازی در نظر و عمل علامه کرباسچیان»

وبینار قیام برای تربیت در شهریور 1400 برگزار شد و مطالبی دربارۀ زندگی شخصی، مؤسسات آموزشی، مبانی فکری و اصول و روش‌های تربیتی علامه کرباسچیان را به علاقه‌مندان حوزۀ تعلیم و تربیت اسلامی ارائه داد. ارائه‌دهندۀ این وبینار استاد محمدحسن کرباسچیان و مجری بحث، دکتر رضا محمدی چابکی بودند.


در وبینار «قیام برای تربیت» (شهریور 1400) مربیان و پژوهشگران با مکتب تربیتی مرحوم علامه کرباسچیان آشنایی نسبی پیدا کردند. این وبینار جزو مجموعه نشست‌های مجازی آشنایی با مکاتب تعلیم و تربیت بود که به همت مرکز «توانا» (اصفهان) و با همکاری اندیشکده «مهرستان» اصفهان برگزار شد و دارای 4 بخش بود: شرح حال شخصی، روند نهادسازی تربیتی، مبانی فکری و اهداف، اصول و روش‌های تربیتی.

در این وبینار، دکتر رضا محمدی چابکی (عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و استاد فلسفۀ تعلیم و تربیت) اجرا و راهبری بحث را در دست داشتند و استاد محمدحسن کرباسچیان (فرزند و وصی فرهنگی علامه) به ارائۀ مطالب در موضوعات اشاره شده پرداختند. پس از هر بخش نیز به پرسش‌های مخاطبان پاسخ داده شد.

در ادامه، فیلم هر یک از 4 بخش به همراه پرسش و پاسخ مربوط به هر بخش، به اضافه پوسترهای ارائه شده در گروه مجازی وبینار قابل مشاهده است:

 

در حال تکمیل ...
نظر

«در زیر آسمان هیچ کاری به عظمت انسان‌سازی نیست»

علامه کرباسچیان
شبکه های اجتماعی
رایانامه و تلفن موسسه

info@allamehkarbaschian.ir - ۰۲۱۲۲۶۴۳۹۲۸

All content by Allameh is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. Based on a work at Allameh Institute